$_2018 = new HappyYear();

31 Aralık 2017 Pazar, 17:10 sularında İzni Burak Demirtaş tarafından #genel konularında yazılmış.
Yazıldığından bu yana, 4453 kez okunmuş ve 0 yorum almış.

Zamanın ne denli hızlı aktığını bilmiyorum ama, gerçekten "su gibi" akıp geçiyor deyimi doğru galiba. Ne ara 2018 geldi, kapımıza dayandı; hiç bir fikrim yok. Oysa ben daha tarih yazmak zorunda olduğum kağıtlara "2017" yazmaya bile alışmamıştım. Şimdi bir de 2018 çıktı başımıza. 

Şöyle bir oturup, soluklanıp, arkama baktığımda; 2017 hiç fena geçmemiş gibi duruyor. Sürekli kaybetmeye alışmış biri olarak, bu yıl bazı kazanımlarım da oldu. Benim için 2017'nin özetine kısaca bakacak olursak; 

  • Bir kaç tane güzel projeye imza attım. (Özel projeler olduğu için paylaşamıyorum)
  • HaberSistemim Star versiyonunu yayınladık. 
  • Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum, yollarında bir çok serüven yaşadığım ama bir şekilde hiç vazgeçmediğim "Bilgisayar Mühendisi" ünvanını bu yıl aldım. O verdikleri kağıt falan hiç umrumda değil işin aslı -ki daha almaya gitmedim-, sadece resmi kaynaklarda bir yerlerde "ben buyum beyler bayanlar" diyebilecek noktaya getirmem gerekiyordu kendimi. Kendim için. Hayallerim için. Hayat içerisinde her ne kadar aile, eş, arkadaş, dost kısaca çevre kavramı büyük yer kaplasa da, insan bir şekilde kendi için yaşıyor. Ve eğer kendi hayatımızı yaşamak adına bir şeyler yapmıyorsak, bir yerlerde yanlış yapıyoruz demektir. Umuyorum ki herkes kendi kararlarını, kendi doğrularını, kendi yanlışlarını yaşadığı bir hayat yaşıyordur, başkalarının fikir ve düşünceleriyle sürüklenmiyordur bu hayatta. Bu gerçekten çok üzücü olur çünkü. Neyse, konu bu değil. 
  • İş hayatına başlayacak olmamdan dolayı İstanbul'a yerleştim. Şu an içinde bulunduğum sektörün Türkiye'deki en büyük temsilcilerinden biri olan NETAŞ'ta çalışıyorum. Binlerce kez maşallah diyorum çünkü; çok güzel bir ekip, çok güzel bir şirket ve en önemlisi çok çok güzel insanlarla birlikte çalışıyoruz. Bunun yanında bir de sevdiğiniz mesleği yapıyor olmanız eklenince, ortaya inanılmaz bir görüntü çıkıyor. Resmen Rabbimin sondan bir önceki mucizesi gibi. 
  • Sene boyunca gerek kendimi geliştirmek, gerekse uğraştığım sistemlerde kullanmak adına "NUR" isimli bir mini alt yapı (framework de denilebilir belki) geliştirdim ve hala geliştirmelere devam ediyorum. Gayet güzel gidiyor gibi. 

Bunlar 2017'ye genel bakışımdaki en önemli noktalar olabilir. Bunun dışında bir çok şeyle uğraştım tabi ki, genelde de sevdiklerimle ve ailemle vakit geçirdim. Bir oran verecek olsam, %70 oranında falan güzel bir sene yaşadım diyebilirim. En azından yapmak istediğim şeylere, varmak istediğim noktalara bir adım daha yaklaştığımı bu sene biraz daha hissettim gibi. Artık önümüzdeki senelere bakacağız. Umarım 2018 bu konuda bana bir adım değil, bir kaç adım atma şansı verir. 

Klasik bir insan hayatı olarak, her şey güllük gülistanlık değildi tabi ki. Üzüldüğümüz, yıkıldığımız, zorlandığımız bir çok süreç yaşadık. Genel olarak ailemizle, dostlarımızla, sevdiklerimizle geçirmiş olsak da; uzağımızda kalan nice dostlarımız, sevdiklerimiz oldu. "Keşke hep yanımda olsa" dediğimiz insanlardan uzakta bir yıl geçirdik yine. Böyle böyle uzakları sevmeyi öğrendik ama. Uzaktan da sevebilmeyi, hissedebilmeyi öğrendik. İnsan hissettiği kadar insan, sevgi hissettiğin kadar sevgi. Bu yıl bunu çok daha fazla yaşadım ve anladım. Kimin ne kadar uzak olduğunun bir önemi yok. Önemli olan, içimizde bize ne kadar yakın oldukları. Bunu hissedebildiği sürece insan, hiç bir şey ona çok uzak değil. Yine de siz -elinizde imkan varsa- sevdiklerinizden uzak olmayın. Hayat sevdiklerimizden uzak yaşayacak kadar uzun değil. 

Şimdi geldik 2018'e... Umarım 2018 hepimiz için çok çok güzel bir yıl olur. Her şeyden önce sağlıklı bir yıl olur. Bize elinden geldiğince istediklerimizi verir. Varmak istediğimiz noktalara ya da en azından ona en yakın noktalara bizleri ulaştırır. Tüm sevdiklerimizle birlikte daha yakın, daha mutlu, daha eğlenceli, daha huzurlu günler yaşatır bize. Tabi ki bunun yanında hepimiz için eğitici, öğretici, geliştirici yeni başarılara kapılar açan da bir yıl olur. 

Her zaman kalbimizin ekmeğini yediğimiz, sevdiklerimizden uzak kalmadığımız, sağlığımızın, huzurumuzun ve mutluluğumuzun daim olduğu çok çok güzel, nice yıllara.

Hoş gel be 2018! Hadi be...

Mutlu yıllar.


Yorumunu Gönder     Sende görüşünü yaz!

Hiç yorum yapılmamış.   İlk yorumu sen yap!

PHP 8.1 - yeniliklere hızlı bakış

PHP 8.1, 25 Kasım 2021 tarihinde yayınlandı. Bu sürümde hayatımıza neler girdi, ne gibi değişiklikler yapıldı birlikte inceleyelim mi?...

13 Aralık 2021, 17:58   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

PHP 8'e Hızlı Bakış

Merhabalar. PHP 8 ile birlikte hayatımıza neler gelecek, neler değişecek birlikte göz atmaya var mısınız? Haydi başlayalım o zaman…
...

15 Haziran 2020, 17:55   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Selamlar. Ramazan ayının ve sahuru beklemek bahanesiyle gece geç saatlere kadar takılmanın vermiş olduğu yetkiye dayanarak yine bazı projeler üzerine çalışıyor, bazı araştırmalar yapıyor ve müzik dinliyordum. Ve birden "uzun zamandır bir şeyler karalamıyorum ben ya" diye bir düşünce geçti beynimin derinliklerinden. Hemen buraya geldim....

11 Mayıs 2020, 03:05   —   #karalamaca   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

React Hooks: useState - useLayoutState

React’in 16.8 versiyonu ile birlikte hayatımıza Hook kavramı girdi. Artık çok daha az kod ile daha efektif React Componentleri yazabiliyoruz. Hooks konusu ile ilgili detaylı bilgiyi React’in kendi dokümantasyonundan okuyabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz....

18 Şubat 2020, 14:00   —   #web   —   1 yorum var.   —   Devamını Oku »

PHP 7.4'e Hızlı Bakış

PHP 7.4 ile birlikte hayatımıza girecek olan özelliklere şöyle hızlıca bir bakış atmaya ne dersiniz?
...

5 Eylül 2019, 11:31   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

React ile High Order Component (HOC) kullanımı

React ile High Order Component kavramını sizlere anlatmaya çalışacağım....

17 Ağustos 2019, 11:46   —   #web   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Selamlar, oldukça uzun bir zaman sonra tekrar buralardayım. Dolu dolu geldim ama; biraz oturun, konuşalım....

16 Şubat 2019, 22:23   —   #genel   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »
daha fazla göster