Leyla ile Mecnun'un yayınlanamayan finali

26 Ekim 2013 Cumartesi, 02:31 sularında İzni Burak Demirtaş tarafından #genel konularında yazılmış.
Yazıldığından bu yana, 4606 kez okunmuş ve 0 yorum almış.

Sabah uyandığımda biran önce akşam olsun istiyordum. Çünkü uzun zamandır hasretini çektiğimiz, beklediğimiz, ne olacak, nasıl olacak diye kafamızın içini kemiren sorularla uğraştığımız ve sonunda o büyük günün geldiği "Bende Özledim" dizisinin başlama günüydü bugün.

Bildiğiniz üzere, Leyla ile Mecnun yayından kaldırılmıştı. Bunu yazarken bile o kadar üzülerek, kırılarak yazıyorum ki anlatamam. Neyse, biz "başka kanala geçsin, ordan devam etsin" gibi düşünceler içerisine girerken, ilerleyen zamanlarda öğrenmiştik ki, Leyla ile Mecnun ekibi aynı kadro, aynı kafa ile yeni bir projeye başlıyormuş. Biz daha Leyla ile Mecnun'un kaldırılmasından kalan acımızı atamamışken, bu haber resmen yaralarımıza merhem olmuştu. Fakat günler geçmek bilmiyordu. Ha bugün, ha yarın derken, tarihi 25 Ekim 2013 yaptık ve Leyla ile Mecnun ekibi aynı kadro, aynı kafa ile "Bende Özledim" dizisine başladılar.

Bende Özledim'in ilk bölümü, daha çok Leyla ile Mecnun'un bitimiden sonra oyunculuarın içinde bulunduğu durumu anlatan bir bölümdü. Bir çok gönderme, bir çok "laaappppsss!" adını verebileceğimiz mesaj vardı bu bölümde. Kafa aynı kafaydı. Özlemiştik bunu. "Şükür kavuşturana" dedik hep birlikte. Aslında bu yazıyı yazmama sebebiyet veren en önemli şey, dizinin başlaması değil, Leyla ile Mecnun dizisinin yapılamayan finalinin, Bende Özledim dizisinde anlatılması oldu. Bu anlatım bile o kadar etkiledi ki, tarif edemem. Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla sadece beni değil, milyonları etkilemişti bu final. 

Bir yandan "keşke fırsat olsa da izleyebilseydik şu finali" diyorduk, diğer yandan da o çok fazla duygu yüklü bir final olduğunu ve en az 1 ay etkisinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz için, "Allah'tan final yapmamışlar" diyorduk. Her güzel şeyin elbet sonu var ama, keşke Leyla ile Mecnun böyle bitmeseydi. Elbet bitecekti ama, daha ileri yıllarda, en azından bir kaç sezon daha bizimle olup bitseydi. Böyle adice, saçma şeylerden yayından kaldırılmasaydı. Sözlerimi çok uzatmadan Bende Özledim dizisinin içerisinde anlatılan bu etkileyici final bölümünün kesitini sizlerle paylaşmak istiyorum.

LEYLA İLE MECNUN NASIL BİTECEKTİ? 

Youtube'dan izleyemediyseniz, buraya tıklayarak STAR TV'nin resmi web sitesi üzerinden izleyebilirsiniz.

Dip Not: Öncelikle bizlere yaşattıkları iyi, kötü tüm duygular için Leyla ile Mecnun ekibini yani yeni ismiyle Bende Özledim ekibini kucak dolusu selamlıyorum. Hayatımın en büyük pişmanlıkları arasında yer alıyor Leyla ile Mecnun dizisine ilk bölümünden dahil olamamış olmak. Tabi açıkları kapattık sonra ama, keşke en baştan dahil olabilseydim bu güzel hikayeye. Neyse hafız, biz her yerdeyiz. L&M her yerde!

Dip Not 2: Leyla ile Mecnun dizisinin yayından kaldırılmasında emeği geçen başta TRT olmak üzere herkesi selamlıyorum (!)... Rahat uyumasınlar. 

Hadi bir çay koyalım o zaman hafızlar.. Selametle.. 


Yorumunu Gönder     Sende görüşünü yaz!

Hiç yorum yapılmamış.   İlk yorumu sen yap!

PHP 7.4'e Hızlı Bakış

PHP 7.4 ile birlikte hayatımıza girecek olan özelliklere şöyle hızlıca bir bakış atmaya ne dersiniz?
...

5 Eylül 2019, 11:31   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

React ile High Order Component (HOC) kullanımı

React ile High Order Component kavramını sizlere anlatmaya çalışacağım....

17 Ağustos 2019, 11:46   —   #web   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Selamlar, oldukça uzun bir zaman sonra tekrar buralardayım. Dolu dolu geldim ama; biraz oturun, konuşalım....

16 Şubat 2019, 22:23   —   #genel   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Yine aylar olmuş ve buralarda gözükmüyorum. Ne zaman "buralara daha çok vakit ayıracağım, bol bol yazacağım" desem, kesin başka bir şeyler çıkıyor; işler, güçler, yoğunluklar vs, odaklanamıyorum. Öyle ya da böyle bunu bir düzene oturtacağım. inatçıyım bu konuda....

8 Temmuz 2018, 04:55   —   #genel   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Buraları yine oldukça aksatmış olmanın verdiği iç rahatsızlığı ile, geçen haftadan beri bir şeyler karalamaya olan isteğim ancak şu an vuku buluyor. Geçen hafta oldukça yoğun ve hareketli geçtiği için yazmaya vakit bulamadım aslında. Ya da ne bileyim, belki de bahane buluyorum......

27 Şubat 2018, 11:34   —   #genel   —   2 yorum var.   —   Devamını Oku »

Gidelim buradan...

"Gidelim buradan... Göğsünü sıkan, içini daraltan o laneti geride bırakıp gidelim. Burada yağmur bile güzel yağmıyor artık. Yağmuru güzel yağan bir yerlere gidelim....

5 Ocak 2018, 04:57   —   #karalamaca   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

$_2018 = new HappyYear();

Zamanın ne denli hızlı aktığını bilmiyorum ama, gerçekten "su gibi" akıp geçiyor deyimi doğru galiba. Ne ara 2018 geldi, kapımıza dayandı; hiç bir fikrim yok. Oysa ben daha tarih yazmak zorunda olduğum kağıtlara "2017" yazmaya bile alışmamıştım. Şimdi bir de 2018 çıktı başımıza. ...

31 Aralık 2017, 17:10   —   #genel   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »
daha fazla göster