Leyla ile Mecnun'un yayınlanamayan finali

26 Ekim 2013 Cumartesi, 02:31 sularında İzni Burak Demirtaş tarafından #genel konularında yazılmış.
Yazıldığından bu yana, 5716 kez okunmuş ve 0 yorum almış.

Sabah uyandığımda biran önce akşam olsun istiyordum. Çünkü uzun zamandır hasretini çektiğimiz, beklediğimiz, ne olacak, nasıl olacak diye kafamızın içini kemiren sorularla uğraştığımız ve sonunda o büyük günün geldiği "Bende Özledim" dizisinin başlama günüydü bugün.

Bildiğiniz üzere, Leyla ile Mecnun yayından kaldırılmıştı. Bunu yazarken bile o kadar üzülerek, kırılarak yazıyorum ki anlatamam. Neyse, biz "başka kanala geçsin, ordan devam etsin" gibi düşünceler içerisine girerken, ilerleyen zamanlarda öğrenmiştik ki, Leyla ile Mecnun ekibi aynı kadro, aynı kafa ile yeni bir projeye başlıyormuş. Biz daha Leyla ile Mecnun'un kaldırılmasından kalan acımızı atamamışken, bu haber resmen yaralarımıza merhem olmuştu. Fakat günler geçmek bilmiyordu. Ha bugün, ha yarın derken, tarihi 25 Ekim 2013 yaptık ve Leyla ile Mecnun ekibi aynı kadro, aynı kafa ile "Bende Özledim" dizisine başladılar.

Bende Özledim'in ilk bölümü, daha çok Leyla ile Mecnun'un bitimiden sonra oyunculuarın içinde bulunduğu durumu anlatan bir bölümdü. Bir çok gönderme, bir çok "laaappppsss!" adını verebileceğimiz mesaj vardı bu bölümde. Kafa aynı kafaydı. Özlemiştik bunu. "Şükür kavuşturana" dedik hep birlikte. Aslında bu yazıyı yazmama sebebiyet veren en önemli şey, dizinin başlaması değil, Leyla ile Mecnun dizisinin yapılamayan finalinin, Bende Özledim dizisinde anlatılması oldu. Bu anlatım bile o kadar etkiledi ki, tarif edemem. Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla sadece beni değil, milyonları etkilemişti bu final. 

Bir yandan "keşke fırsat olsa da izleyebilseydik şu finali" diyorduk, diğer yandan da o çok fazla duygu yüklü bir final olduğunu ve en az 1 ay etkisinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz için, "Allah'tan final yapmamışlar" diyorduk. Her güzel şeyin elbet sonu var ama, keşke Leyla ile Mecnun böyle bitmeseydi. Elbet bitecekti ama, daha ileri yıllarda, en azından bir kaç sezon daha bizimle olup bitseydi. Böyle adice, saçma şeylerden yayından kaldırılmasaydı. Sözlerimi çok uzatmadan Bende Özledim dizisinin içerisinde anlatılan bu etkileyici final bölümünün kesitini sizlerle paylaşmak istiyorum.

LEYLA İLE MECNUN NASIL BİTECEKTİ? 

Youtube'dan izleyemediyseniz, buraya tıklayarak STAR TV'nin resmi web sitesi üzerinden izleyebilirsiniz.

Dip Not: Öncelikle bizlere yaşattıkları iyi, kötü tüm duygular için Leyla ile Mecnun ekibini yani yeni ismiyle Bende Özledim ekibini kucak dolusu selamlıyorum. Hayatımın en büyük pişmanlıkları arasında yer alıyor Leyla ile Mecnun dizisine ilk bölümünden dahil olamamış olmak. Tabi açıkları kapattık sonra ama, keşke en baştan dahil olabilseydim bu güzel hikayeye. Neyse hafız, biz her yerdeyiz. L&M her yerde!

Dip Not 2: Leyla ile Mecnun dizisinin yayından kaldırılmasında emeği geçen başta TRT olmak üzere herkesi selamlıyorum (!)... Rahat uyumasınlar. 

Hadi bir çay koyalım o zaman hafızlar.. Selametle.. 


Yorumunu Gönder     Sende görüşünü yaz!

Hiç yorum yapılmamış.   İlk yorumu sen yap!

PHP 8.1 - yeniliklere hızlı bakış

PHP 8.1, 25 Kasım 2021 tarihinde yayınlandı. Bu sürümde hayatımıza neler girdi, ne gibi değişiklikler yapıldı birlikte inceleyelim mi?...

13 Aralık 2021, 17:58   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

PHP 8'e Hızlı Bakış

Merhabalar. PHP 8 ile birlikte hayatımıza neler gelecek, neler değişecek birlikte göz atmaya var mısınız? Haydi başlayalım o zaman…
...

15 Haziran 2020, 17:55   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Selamlar. Ramazan ayının ve sahuru beklemek bahanesiyle gece geç saatlere kadar takılmanın vermiş olduğu yetkiye dayanarak yine bazı projeler üzerine çalışıyor, bazı araştırmalar yapıyor ve müzik dinliyordum. Ve birden "uzun zamandır bir şeyler karalamıyorum ben ya" diye bir düşünce geçti beynimin derinliklerinden. Hemen buraya geldim....

11 Mayıs 2020, 03:05   —   #karalamaca   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

React Hooks: useState - useLayoutState

React’in 16.8 versiyonu ile birlikte hayatımıza Hook kavramı girdi. Artık çok daha az kod ile daha efektif React Componentleri yazabiliyoruz. Hooks konusu ile ilgili detaylı bilgiyi React’in kendi dokümantasyonundan okuyabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz....

18 Şubat 2020, 14:00   —   #web   —   1 yorum var.   —   Devamını Oku »

PHP 7.4'e Hızlı Bakış

PHP 7.4 ile birlikte hayatımıza girecek olan özelliklere şöyle hızlıca bir bakış atmaya ne dersiniz?
...

5 Eylül 2019, 11:31   —   #php   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

React ile High Order Component (HOC) kullanımı

React ile High Order Component kavramını sizlere anlatmaya çalışacağım....

17 Ağustos 2019, 11:46   —   #web   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »

Selamlar, oldukça uzun bir zaman sonra tekrar buralardayım. Dolu dolu geldim ama; biraz oturun, konuşalım....

16 Şubat 2019, 22:23   —   #genel   —   Yorum yok.   —   Devamını Oku »
daha fazla göster